Een wereld zonder vogels is
ondenkbaar..
word lid!

Nu lid worden

 

 





    Volg ons op:

        

 

    

    Wij zijn ANBI erkend

 

    

 

    

 

Dauwtrappen op Hemelvaartsdag

Onze excursies zijn gratis toegankelijk voor leden en niet-leden

 

 

Kees Wijnen, Maurice Verschuren en Cobi van Wijngaarden hebben het stokje overgenomen van Harry van Vugt. We gaan weer Dauwtrappen op Hemelvaartsdag, donderdag 18 mei 2023. De traditie wordt voortgezet.

 

Dauwtrappen schijnt van oorsprong een Meifeest te zijn geweest, al voor het Christendom. De wederopbloei van de natuur werd gevierd. Men haalde de lente binnen. Dauwtrappen werd zingend en blootsvoets gedaan. Het ritueel zou een zuiverende en genezende werking hebben, omdat dauw beschouwd werd als een goddelijk verschijnsel.

 

Komende Hemelvaartsdag staan we, als vanouds, vroeg op maar we houden de schoenen/laarzen aan. We gaan zo’n drie uur wandelen door een natuurgebied en genieten van de vogels en hun zang. 

 

De locatie is nog een verrassing maar we hebben een mooi vogelrijk natuurgebied geselecteerd waar we zeker 50 soorten verwachten aan te treffen.

Verwachte duur van de wandeling: circa 3,5 uur. Verwachte terugkomst 11:00. (Dus ruim op tijd om de opening van het Jazzfestival mee te maken)

 

 

Voor wie: Leden en niet-leden

Excursie

begeleiding:

Kees Wijnen, Maurice Verschuren en Cobi van Wijngaarden

Wanneer: Donderdag 18 mei
Tijd: 05:45 -11.00 (inschatting)
Aanmelden:

Aanmelden is niet nodig. Contactpersoon: Kees Wijnen 06-24475635, penningmeester@westbrabantsevwg.nl

Plaats: Vertrek: 05.45 aan de Houtakkerstraat thv 15 (Breda ZW). (Let op! Wijkt af van Schoolakkerplein)

Van daaruit zullen we met zo min mogelijk auto's (carpoolen) naar de locatie rijden.

Bijzonderheden:

Afhankelijk van de weersomstandigheden is het gebied nat tot zeer nat. Waterdicht schoensel dringend geadviseerd 

Kosten: Aan de excursie zelf zijn geen kosten verbonden. We carpoolen samen naar het vertrekpunt van de wandeling, kosten voor de auto worden per auto bepaald en onderling verrekend.

 

 

 

(Laatste wijziging 28-4-2023)

 

 

 

 

 

Terug...

^ Naar boven