01-02-2025 Excursie Plan Tureluur
Wulp, foto Ria Lambregts

01-02-2025 Excursie Plan Tureluur

60 60 people viewed this event.

Onder begeleiding van Jan Benoist  bezoeken we twee bijzondere vogelgebieden op Schouwen-Duivenland: Natuurgebied Dijkwater tussen Dreischor en Sirjansland aan de noordkant van het eiland en Plan Tureluur en de Flauwers-inlagen aan de zuidkant.
Dijkwater is een uniek stukje Duiveland met rondom singels, water en schraal grasland in een grootschalig landbouwgebied. Het bestaat uit een voormalige vaargeul, zanderige oevergronden en hogere schorgronden. Je kunt er vogels zien als Kleine Zilverreiger, Dodaars, Oeverloper en Wulp. Met een beetje geluk zijn ook Brilduiker, Sperwer en Blauwe Kiekendief waar te nemen.
De Prunjepolder, een van de oudste polders van Schouwen-Duiveland, vormt sinds enige jaren het kerngebied van het project Plan Tureluur en is een wetland van internationale allure. In de wintermaanden verblijven hier Rotganzen en Brandganzen. Naast ganzen treft men hier veel soorten eenden aan en diverse soorten steltlopers. Dit alles is afhankelijk van de weersomstandigheden.

E-mail je informatie om voor dit evenement te registreren, excursies@westbrabantsevwg.nl

Registreer via webmail: Gmail / AOL / Yahoo / Outlook

 

Datum en tijd

zondag 01-02-2026 | 09:00 - 17:00 u
 

Locatie

Verzamelen / vertrek locatie: Haagsemarkt (Princenhage), Breda om 09.00
 

Kosten

Aan de excursie zelf zijn geen kosten verbonden. De kosten voor het carpoolen dienen in overleg met de bestuurder per auto onderling verrekend te worden.
 

Vervoer

Verzamelen / vertrek locatie: Haagsemarkt (Princenhage), Breda om 09.00
 

Extra info

Geschikt voor mensen die wat slechter ter been zijn: ja, we verplaatsen ons per auto. Meenemen: Een telescoop heeft tijdens deze excursie zeker een meerwaarde. Bijzonderheden: Kleed je als altijd op het weer, in Zeeland waait het altijd, dus muts, sjaal en handschoenen zijn geen overbodige luxe buiten de auto. We voorzien een stop in de middag bij De Heerenkeet voor een kop koffie, chocomel of een snelle lunch. Rekening dient per persoon te worden voldaan. Het is echter aan te bevelen zelf ook iets te eten en te drinken mee te nemen.
 

Aantal deelnemers

20 (we carpoolen met maximaal 5 auto's)
 

Aanmelden

Klik op “Registreer voor evenement”. Je aanmelding is definitief als je van ons een bevestiging van deelname hebt ontvangen. Als je mee wilt rijden, dan dit graag gelijk doorgeven bij de aanmelding. Als er voldoende plaats is, kun je met een andere deelnemer meerijden.
 

Evenement categorie

 

Delen